carabaos ایران قطعات ماشین علیپور حمید کشاورز توچایی

carabaos: ایران قطعات ماشین علیپور حمید کشاورز توچایی محمد علیپور فطرتی سروناز علیپور فطرتی فرزانه علمیه

گت بلاگز آخرین اخبار آنچه از شرکت کروز نمی دانید (از قطعه سازی تا خودروسازی)

شرکت کروز در سال ۱۳۶۱ تاسیس شده است هست. شرکت ویسمن موتور از مجموعه شرکت های تابعه گروه صنایع تولیدی کروز در سال ۹۵ مالک ۶۲.۲ درصدی سهام گروه خودروسازی بهمن شد.

آنچه از شرکت کروز نمی دانید (از قطعه سازی تا خودروسازی)

شرکت کروز در سال ۱۳۶۱ تاسیس شده است است.

شرکت ویسمن موتور از مجموعه شرکت های تابعه گروه صنایع تولیدی کروز در سال ۹۵ مالک ۶۲.۲ درصدی سهام گروه خودروسازی بهمن شد.

اعضاء هیأت مدیره شرکت تدبیر سرمایه آراد در سال ۱۳۹۰ و شرکت ویسمن موتور (تاسیس شده است در سال ۱۳۹۳) در شرکت صنایع تولیدی کروز نیز صاحب کرسی مدیریتی بوده و حال آنکه در شرکت صنایع تولیدی کروز نیز ، رییس و نایب رییس این شرکت سمت رییس و نایب رییس هیأت مدیره شرکت تدبیر سرمایه آراد را که در پنجم اردیبهشت ماه سال ۱۳۹۳ به ثبت رسیده عهده دار هستند.

بررسی ها نشان می دهند ،شرکت قطعه سازی کروز تملک سهام خودرویی ها را از طریق شرکت تدبیر سرمایه آراد جهت شرکت کشور عزیزمان ایران ماشین اجرا کرده و توانسته است حدود ۱۶ درصد سهام کل کشور عزیزمان ایران ماشین به عنوان بزرگترین سهامدار در ترکیب سهامداران عمده این شرکت را بدست آورد.

مجموعه قطعه سازی کروز که هم اکنون در ترکیب هیات مدیره کشور عزیزمان ایران ماشین صاحب کرسی مدیریتی است پیش از این در سال های ۹۲ و ۹۳ بطور مشخص با نام مدیران حقیقی این شرکت در ترکیب هیات مدیره “خودرو” حضور داشت،اما بعد از عوض کردن مالکیت سهام این اشخاص به نام شرکت تدبیر سرمایه آراد این رویه عوض کردن یافته بطوریکه با دقت در نحوه ثبت این شرکت و بکار گیری حسابرسی موشکافانه می توان به روشنی دید اگر چه مدیران کروز به اسم خود در کشور عزیزمان ایران ماشین سهامدار نیستند ولی در واقع این دو مدیر مالکیت سهام را همچنان در اختیار دارند .

آنچه از شرکت کروز نمی دانید (از قطعه سازی تا خودروسازی)

واقعیت این است که اگر چه مالکیت سهام مدیران کروز در کشور عزیزمان ایران ماشین به اسم شرکت تدبیر سرمایه آراد ثبت شده است ولی در معاملات با اشخاص وابسته این مجموعه پولی از بابت این واگذاری جابجا نشده و نشان دهنده معاملات عنوان ماده ۱۲۹ قانون تجارت است.

مطابق با آمار خودروسازان گروه قطعه سازی کروز هر سال حدود ۲۰۰۰ میلیارد تومان به کشور عزیزمان ایران ماشین و حدود ۱۰۰۰ میلیارد تومان به سایپا انواع قطعه می فروشد

سرمایه شرکت تدبیر سرمایه آراد بالغ بر یک میلیارد تومان بوده و اعضای هیأت مدیره آن به ترتیب ذیل می باشد.

حمید کشاورز توچایی به سمت رییس هیأت مدیره.
محمد علیپور فطرتی به سمت نایب رییس هیأت مدیره.
سروناز علیپور فطرتی به سمت عضو هیأت مدیره.
فرزانه علمیه به سمت عضو هیأت مدیره.
پدرام کشاورز توچایی به سمت عضو هیأت مدیره.
توصیه جالب در این زمینه حضور مستقیم تمامی اعضای هیأت مدیره این شرکت در ترکیب هیأت مدیره شرکت صنایع تولیدی کروز (سهامی خاص) بوده که جایگاه هر یک در شرکت کروز به موجب صورتجلسه هیأت مدیره مورخ ۹۰.۵.۱۵ به شرح ذیل می باشد.
محمد علیپور فطرتی به سمت رییس هیأت مدیره
فرزانه علمیه به سمت نایب رییس هیأت مدیره
حمید کشاورز توچایی به سمت مدیر عامل و عضو هیأت مدیره
سروناز علیپور فطرتی به سمت عضو هیأت مدیره

شرکت کروز در سال ۱۳۶۱ تاسیس شده است هست. شرکت ویسمن موتور از مجموعه شرکت های تابعه گروه صنایع تولیدی کروز در سال ۹۵ مالک ۶۲.۲ درصدی سهام گروه خودروسازی بهمن شد.

یک چشم بندی ساده
همانطور که مشاهده می شود کلیه اعضاء هیأت مدیره شرکت تدبیر سرمایه آراد در شرکت صنایع تولیدی کروز نیز صاحب کرسی مدیریتی بوده و حال آنکه در شرکت صنایع تولیدی کروز نیز ، رییس و نایب رییس این شرکت سمت رییس و نایب رییس هیأت مدیره شرکت یک میلیارد تومانی صنایع ماشین سازان کروز (سهامی خاص) را که در پنجم اردیبهشت ماه امسال به ثبت رسیده عهده دار هستند.
از سویی دیگر رییس و نایب رییس شرکت تدبیر سرمایه آراد هر کدام به تنهایی از سهامداران حقیقی ۳.۴۰ و ۳.۴۱ درصدی کشور عزیزمان ایران ماشین نیز به شمار می روند.
بنا بر این چنانچه میزان درصد سهامداری شرکت تدبیر سرمایه آراد در شرکت کشور عزیزمان ایران ماشین به همراه بلوک خریداری شده است اخیر از شستا را به حساب آوریم و از طرفی فرض بر واگذاری حق رأی سهامداران عمده حقیقی کشور عزیزمان ایران ماشین به شرکت مذکور بگذاریم می توان اعلام کرد که اعضای هیأت مدیره شرکت صنایع تولیدی کروز در نماد “خودرو” بطور غیر مستقیم دارای مالکیت ۱۴.۰۹ درصدی هستند.

کارخانه ۱

مساحت زمین: ۲۶,۰۰۰ متر مربع

مساحت مسقف: ۳۱,۰۰۰ متر مربع

محصولات: سوئیچ و کانکتور، قطعات تزئینی، نشانگرها و مالتی مدیا، قوای محرکه، کنترل بدنه و حفاظت، بردهای الکترونیکی

کارخانه ۲

مساحت زمین: ۴۰,۰۰۰ متر مربع

آنچه از شرکت کروز نمی دانید (از قطعه سازی تا خودروسازی)

مساحت مسقف: ۳۰,۰۰۰ متر مربع

محصولات: دسته سیم

کارخانه ۳

مساحت زمین: ۱۷۰,۰۰۰ متر مربع

شرکت کروز در سال ۱۳۶۱ تاسیس شده است هست. شرکت ویسمن موتور از مجموعه شرکت های تابعه گروه صنایع تولیدی کروز در سال ۹۵ مالک ۶۲.۲ درصدی سهام گروه خودروسازی بهمن شد.

مساحت مسقف: ۶۵,۰۰۰ متر مربع

محصولات: تعلیق و ترمز، قطعات تزئینی، داشبورد و سپر، ایربگ و ایمنی، چراغ، آینه، سیستم تهویه

شرکت های زیر مجموعه کروز

گسترش صنعت رانه

آنچه از شرکت کروز نمی دانید (از قطعه سازی تا خودروسازی)

شرکت صنعتی رانه در سال ۱۳۹۱ در پایتخت کشور عزیزمان ایران تاسیس گردید. این شرکت به عنوان یکی از زیر مجموعه های شرکت کروز با نشانه تولید قطعات مهم موتور ماشین که عمده فرایندهای تولیدی آنها مشمول بر فعالیتهای ماشینکاری است مانند بلوک سیلندر، سر سیلندر، میل بادامک, میل لنگ, شاتون و قطعات مشابه پایه گذاری شده است است.

در حال حاضر شرکت رانه ماشینکاری بلوک سیلندر خام ماشین سمند را شروع کرده است و پروژه های تازه دیگری را نیز در دست اجرا دارد. این شرکت حدود ۸۰ نفر پرسنل دارد.

حمید کشاورز توچایی و محمد علیپور فطرتی (دو مالک مهم شرکت کروز)

ایسکرا اتوالکتریک ایران

شرکت ایسکرا اتوالکتریک کشور عزیزمان ایران (IAI) در سال ۱۳۷۷ در پایتخت کشور عزیزمان ایران تاسیس شد. کارخانه تولید قطعات در شهرک صنعتی امیر کبیر کاشان قرار دارد. شهر تاریخی کاشان در ۲۸۰ کیلومتری جنوب پایتخت کشور عزیزمان ایران در حاشیه صحرا واقع است و کارخانه ایسکرا در آنجا دارای ۱۰۰۰۰ متر مربع زمین است که ۶۵۰۰ متر مربع آن فضای مسقف می باشد. در سال ۱۳۹۱ شرکت کروز ۶۰% از سهام ایسکرا را خریداری کرد و مدیریت فعالیتهای شرکت را به عهده گرفت.

شرکت ایسکرا مجموعا دارای ۲۰۰ نفر نیروی انسانی در پایتخت کشور عزیزمان ایران و کاشان است و دو گروه از قطعات ماشین را تولید می کند: دینام و استارت.

به بیان دیگر، شرکت ایسکرا طراح و تولید کننده انواع دینام خودروهای سواری متفاوت و نیز انواع استارت موتورهای احتراقی تا ظرفیت ۲ لیتر می باشد.

تاریخچه شرکت کروز

تولید کویل (۱۳۹۳)
تولید قطعات سیستم تهویه (۱۳۹۲)
تولید رادیو ضبط (۱۳۹۱)
راه اندازی کارخانه ۳: تولید داشبورد، سپر، ایربگ و چراغ (۱۳۹۰)
تولید قطعات کنترل بدنه و حفاظت (۱۳۸۸)
تولید قطعات تعلیق و ترمز (۱۳۸۶)
راه اندازی کارخانه ۲ : انتقال کلیه خطوط تولید دسته سیم به این کارخانه (۱۳۸۴)
تولید قطعات قوای محرکه (۱۳۸۳)
صادارت دسته سیم به اروپا (۱۳۷۹)
تولید نشانگرها (۱۳۷۸)
تولید قطعات تزئینی (۱۳۷۵)
تولید دسته سیم (۱۳۷۴)
ورود به صنعت خودروسازی: تولید انواع سوییچ های ماشین (۱۳۷۱)
تولید کانکتورها و سوئیچ های مخابراتی (۱۳۶۹)
تولید کلید و سوئیچ لوازم خانگی (۱۳۶۲)
افتتاح کارخانه (۱۳۶۱)
 

واژه های کلیدی: ایران | قطعات | ماشین | علیپور | حمید کشاورز توچایی | محمد علیپور فطرتی | سروناز علیپور فطرتی | فرزانه علمیه

آنچه از شرکت کروز نمی دانید (از قطعه سازی تا خودروسازی)

آنچه از شرکت کروز نمی دانید (از قطعه سازی تا خودروسازی)

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs