carabaos ایران قطعات ماشین علیپور حمید کشاورز توچایی

carabaos: ایران قطعات ماشین علیپور حمید کشاورز توچایی محمد علیپور فطرتی سروناز علیپور فطرتی فرزانه علمیه

گت بلاگز اخبار اقتصادی و بازرگانی آغاز فروش تخم‌مرغ دولتی از امروز

در حالی که طی ماه‌های گذشته قیمت تخم‌مرغ در بازار رو به زیاد کردن بود و به بیش از شانه‌ای ۱۵ هزار تومان رسید، مدیرعامل اتحادیه مرغداران مرغ تخم‌گذار از شروع توز

آغاز فروش تخم‌مرغ دولتی از امروز

آغاز فروش تخم مرغ دولتی از امروز

عبارات مهم : بازار

در حالی که طی ماه های گذشته قیمت تخم مرغ در بازار رو به زیاد کردن بود و به بیش از شانه ای ۱۵ هزار تومان رسید، مدیرعامل اتحادیه مرغداران مرغ تخم گذار از شروع توزیع تخم مرغ ارزان قیمت از امروز (۲۲ آذر) در میادین میوه و تره بار پایتخت کشور عزیزمان ایران به قیمت شانه ای ۱۲ هزار و ۶۰۰ تومان خبر داد.

به گزارش ایسنا، قیمت تخم مرغ طی ماه های گذشته روند افزایشی پیدا کرده بود تا جایی که همه رسانه ها و حتی نمایندگان مجلس شورای اسلامی نیز علت آن را از مسئولان وزارت جهاد کشاورزی جویا شدند. حتی کار به جایی رسید که وزیر جهاد کشاورزی در گفت وگوی تلویزیونی اخیر خود اعلام کرد که “عامل زیاد کردن قیمت تخم مرغ و نوسان آن در بازار بروز آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان در سال گذشته و کم کردن تولید ناشی از کشتار گله های آلوده بوده است که در حال مدیریت آن هستند”.

آغاز فروش تخم‌مرغ دولتی از امروز

در این باره رضا ترکاشوند – مدیرعامل اتحادیه مرغداران مرغ تخم گذار – به ایسنا، گفت: از امروز (چهارشنبه) تخم مرغ ارزان قیمت شیرینگ شده است (بسته بندی مخصوص تخم مرغ) در بازار به قیمت شانه ای ۱۲ هزار و ۶۰۰ تومان عرضه می شود و به دست مصرف کنندگان می رسد.

وی افزود: در هر روز ۲۰۰۰ تن تخم مرغ در کشور مصرف می شود و نشانه از توزیع این محصول، ایجاد تعادل در بازار تخم مرغ در پایتخت هست. به همین باعث با هماهنگی های صورت گرفته از امروز تخم مرغ به قیمت مشخص شده است در میادین میوه و تره بار شهرداری پایتخت کشور عزیزمان ایران عرضه می شود.

در حالی که طی ماه‌های گذشته قیمت تخم‌مرغ در بازار رو به زیاد کردن بود و به بیش از شانه‌ای ۱۵ هزار تومان رسید، مدیرعامل اتحادیه مرغداران مرغ تخم‌گذار از شروع توز

مدیرعامل اتحادیه مرغداران مرغ تخم گذار تاکید کرد: ابتدا قرار بود که تخم مرغ فله ای را به قیمت شانه ای ۱۱ هزار و ۶۰۰ تومان در بازار عرضه کنیم ولی با در نظرگرفتن این که تخم مرغ فله ای مشکلاتی از جمله سورت نشدن، نداشتن بسته بندی، آلوده بودن و شکسته بودن را دارد که می تواند عوارض داشته باشد، تصمیم گرفتیم این محصول را به صورت شیرینگ شده، کیفی و در بسته بندی های مشخص عرضه کنیم.

به گفته ترکاشوند، هیچ محدودیتی در عرضه تخم مرغ وجود ندارد و از امروز تا زمانی که بازار کنترل نشود، توزیع این محصول به قیمت اعلام شده است ادامه خواهد داشت.

البته حسن رکنی – معاون وزیر جهاد کشاورزی – در این باره به ایسنا گفته بود که اگر توزیع و عرضه مستقیم تخم مرغ نتواند بازار آن را به نفع مصرف کنندگان و تولید کنندگان کنترل کند و به تعادل برساند، باید اقدام به واردات این محصول جهت زیاد کردن عرضه آن کنیم که از هم اکنون مجوز واردات تخم مرغ به اتحادیه مورد نظر داده شده است و به محض نیاز بازار این محصول را از کشورهایی که مورد تایید شرکت دامپزشکی باشند وارد می کنیم.

آغاز فروش تخم‌مرغ دولتی از امروز

با توجه به شرایط به وجود آمده جهت تخم مرغ ایرانی که طی سال های گذشته جزو محصولات پروتئینی صادراتی به شمار می رفت، باید دید که بازار این محصول با عرضه این محصول کنترل می شود یا آنکه مسئولان بخش شخصی و دولتی ناگزیر به واردات آن می شوند و بعد از سال ها شاهد تخم مرغ وارداتی در بازار داخلی خواهیم بود.

واژه های کلیدی: بازار | محصول | محصولات | کشاورزی | اخبار اقتصادی و بازرگانی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs