carabaos ایران قطعات ماشین علیپور حمید کشاورز توچایی

carabaos: ایران قطعات ماشین علیپور حمید کشاورز توچایی محمد علیپور فطرتی سروناز علیپور فطرتی فرزانه علمیه

گت بلاگز اخبار اقتصادی و بازرگانی احتمال ریزش قیمت ارز ، پول‌های سرگردان عامل گرانی

معاون شرکت توسعه تجارت پول‌ها و نقدینگی سرگردان را عامل گرانی در بازار دانست و گفت: از آنجاکه هماهنگی میان قیمت رسمی و آزاد ارز وجود ندارد، هیچ تضمینی جهت ثابت

احتمال ریزش قیمت ارز ، پول‌های سرگردان عامل گرانی

پول های سرگردان عامل گرانی/ احتمال ریزش قیمت ارز

عبارات مهم : بازار

معاون شرکت توسعه تجارت پول ها و نقدینگی سرگردان را عامل گرانی در بازار دانست و گفت: از آنجاکه هماهنگی میان قیمت رسمی و آزاد ارز وجود ندارد، هیچ تضمینی جهت ثابت ماندن قیمت نیست و حتی ممکن است باوجود تقاضا جهت خرید یک نوع ارز، قیمت آن ریزش پیدا کند و در چنین شرایطی مردم متضرر می شوند.

در پی زیاد کردن قیمت بعضی از محصولات در بازار و اینکه گفته می شود حتی بعضی از کالاهایی که با ارز دولتی ۴۲۰۰ تومانی وارد می شود، با ارز آزاد فروخته شده است و با زیاد کردن قیمت همراه شده است اند، محمدرضا مودودی – معاون شرکت توسعه تجارت – به ایسنا اینگونه توضیح داد که به نظر می رسد نقدینگی سرگردانی که در کشور وجود دارد و این ظرفیت را جهت ایجاد شوک در اقتصاد و بازار دارد و یکی از دلایل مهم زیاد کردن قیمت ها و تورم کنونی است.

وی افزود: نقدینگی سرگردان می تواند بسیار اثرگذار باشد و تقاضای کاذبی در بازار ایجاد کند تا از این طریق زیاد کردن قیمت به بار آورد و صاحبان این نقدینگی سرگردان صاحب سودهای زیاد شوند. به عنوان مثال شاید عده ای بخواهند منابع مالی خود را به ارز تبدیل کنند تا ارزش نقدینگی خودشان را حفظ کرده و زیاد کردن دهند.

احتمال ریزش قیمت ارز ، پول‌های سرگردان عامل گرانی

مودودی در پاسخ به اینکه با وجود تخصیص دلار ۴۲۰۰ تومانی جهت واردات کالاهای متفاوت آیا شاهد زیاد کردن قیمت در بازار هستیم و مسئله اقتصاد و بازار چیست؟ گفت: از آنجاکه هماهنگی میان قیمت رسمی و آزاد ارز وجود ندارد، هیچ تضمینی نیست که قیمت ارز ثابت بماند و حتی ممکن است زمانی که مردم به سمت خریدن یک نوع ارز سوق پیدا می کنند، قیمت آن ریزش پیدا کند و در چنین شرایطی مردم متضرر می شوند.

معاون شرکت توسعه تجارت تصریح کرد: در چنین شرایطی ضرورت دارد دستگاه های نظارتی هر چه دقیق تر و حساس تر در بازار ورود کنند، آیا که در این شرایط که منابعی به صورت هدفمند از یکسری مجاری خاص به بازار ارز تزریق می شود، شناسایی آن نباید خیلی سخت باشد و هنگامی که گفته می شود که صدها هزار سکه به وسیله گروه کوچکی از بخش شخصی خریداری می شود، شناسایی کردن آن و درآمد ناگهانی اش که باعث برهم زدن بازارهای متفاوت از ارز تا خودرو، سکه و … می شود، کار مشکل نیست.

معاون شرکت توسعه تجارت پول‌ها و نقدینگی سرگردان را عامل گرانی در بازار دانست و گفت: از آنجاکه هماهنگی میان قیمت رسمی و آزاد ارز وجود ندارد، هیچ تضمینی جهت ثابت

وی تاکید کرد: دستگاه های نظارتی باید جلوی گردش های ناسالم در اقتصاد را بگیرد.

واژه های کلیدی: بازار | تجارت | اقتصاد | دستگاه | اخبار اقتصادی و بازرگانی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs