carabaos ایران قطعات ماشین علیپور حمید کشاورز توچایی

carabaos: ایران قطعات ماشین علیپور حمید کشاورز توچایی محمد علیپور فطرتی سروناز علیپور فطرتی فرزانه علمیه

گت بلاگز اخبار پزشکی ساخت رحم مصنوعی جهت نوزادان نارس

محققان بیمارستان کودکان فیلادلفیای آمریکا یک رحم مصنوعی ساختند که شرایط درون رحم مادر را شبیه‌سازی می‌کند و امکان رشد کامل نوزادان نارس را در اختیار می‌گذارد، ا

ساخت رحم مصنوعی جهت نوزادان نارس

ساخت رحم مصنوعی جهت نوزادان نارس

عبارات مهم : متولد

محققان بیمارستان کودکان فیلادلفیای آمریکا یک رحم مصنوعی ساختند که شرایط درون رحم مادر را شبیه سازی می کند و امکان رشد کامل نوزادان نارس را در اختیار می گذارد، این دستاورد آزمایش های حیوانی متعددی را با موفقیت پشت سر گذاشته است.

به گزارش ایرنا از ساینس، رحم مصنوعی محققان جهت نگهداری از نوزادانی که در هفته 23 تا 28 بارداری متولد می شوند طراحی و ساخته شده است هست. این وسیله مشمول بر یک کیسه نگهداری است که جریان مایعات به طور خودکار در آن برقرار می شود. این دستگاه دما، فشار و نور را ثابت نگه می دارد و جنین را در برابر آلودگی ها و عفونت ها محافظت می کند. همچنین اکسیژن و مواد غذایی مورد نیاز جهت ادامه حیات را در اختیار آن می گذارد.

ساخت رحم مصنوعی جهت نوزادان نارس

آزمایشات اولیه که به وسیله جنین حیوانات با رشد معادل رشد جنین انسان در هفته 23 بارداری انجام شد، نشان می دهد قرار دادن جنین نارس حیوانات حداکثر به مدت 4 هفته در این رحم مصنوعی موجب رشد کامل مغز، ریه و سایر اندام های آن ها می شود.

به طور میانگین یک نوزاد سالم انسان در حدود هفته چهلم بارداری متولد می شود. ولی هر نوزادی که قبل از 37 هفته متولد شود، به عنوان یک نوزاد نارس آشنا می شود. هرچه وقت تولد نوزاد سریعتر باشد، احتمال مبتلا شدن به اختلالات و عوارض نامطلوب زیاد است و گفته می شود حداقل وقت مورد نیاز جهت توانایی بقای نوزاد بین 22 تا 24 هفته است و اگر سریعتر از این وقت متولد شود احتمال بسیار ضعیفی جهت ادامه زندگی دارد و حتی اگر هم زنده بماند، به احتمال بیش از 90 درصد دچار ناتوانی های جسمی و ذهنی مادام العمر خواهد بود.

محققان بیمارستان کودکان فیلادلفیای آمریکا یک رحم مصنوعی ساختند که شرایط درون رحم مادر را شبیه‌سازی می‌کند و امکان رشد کامل نوزادان نارس را در اختیار می‌گذارد، ا

هر سال در حدود 15 میلیون نوزاد نارس متولد می شوند که در نتیجه رشد ناکافی در رحم، دچار پرسشها متعددی هستند. آن دسته از این نوزادان که می توانند سال اول زندگی خود را پشت سر بگذارند، با خطر شدید مبتلا شدن به عوارض و بیماری های مادام العمر روبه رو می شوند.

گزارش کامل این تحقیقات در نشریه Nature Communications انتشار یافته است.

واژه های کلیدی: متولد | نوزاد | نوزادان | نگهداری | بارداری | نگهداری از نوزاد | اخبار پزشکی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs